Problemy z potencją dotykają coraz większej ilości mężczyzn. Zła dieta, stres, problemy w pracy, choroby przewlekłe, itp. – wszystko to może się negatywnie odbić na życiu seksualnym. Kłopoty w łóżku mogą zaś prowadzić do jeszcze większej frustracji w życiu codziennym. Koło się wówczas zamyka. Część z panów wymaga fachowej pomocy seksuologa, części wystarczy pomoc w postaci różnego rodzaju afrodyzjaków. Oczywiście konsultacja z lekarzem byłaby wskazana, gdyż czasem problemy z erekcją mogą być objawem poważniejszych schorzeń.

Odpowiednie podejście

Na pewno nie można traktować seksu zbyt zadaniowo, jak kolejnego wyzwania, któremu trzeba sprostać za wszelką cenę. Odpowiednie podejście do sprawy ma tu kluczowe zdarzenie. Na pewno, w miarę możliwości, warto unikać tytoniu oraz alkoholu, a także innych używek. Dieta bogata w owoce morza, warzywa, awokado, itp. może przynieść poprawę libido. Także uprawianie sportów, które zdecydowanie zwiększa wydolność, ma wpływ na jakość pożycia seksualnego.

Przede wszystkim relaks

Ważną sprawą jest także to by do sypialni wchodzić wypoczętym, rozluźnionym, a także pozytywnie nastawionym, do tego co się ma zdarzyć. Pamiętajmy, że wydolność seksualna człowieka w wieku lat dwudziestu, a w wieku lat pięćdziesięciu to zupełnie inne sprawy. Nie można oczekiwać, że nasze ciało każdorazowo będzie działać jak maszyna. W Polsce około dziesięciu procent mężczyzn ma poważne problemy z erekcją. W większości przypadków one nie znikną same, z dnia na dzień. O swój dobrostan musimy zadbać sami, a jeśli to nie pomaga, powinniśmy poprosić o pomoc lekarską. Tylko w ten sposób uzdrowimy nasze życie seksualne.