Gdybyśmy mieli wymienić rzeczy, które powodują, że czujemy się spełnieni, gdzieś na początku tej listy u znacznej większości z panów, wylądowałoby udane pożycie seksualne. Nasze czasy charakteryzują się tym, że zewsząd jesteśmy bombardowani obrazami idealnych ciał, cudownych romansów, udanych związków, itp. Jak dobrze wiemy, życie nie jest aż tak różowe. Po ciężkim dniu w pracy, czy też na uczelni nie zawsze jesteśmy w stanie stanąć na wysokości zadania. Seks nie może przypominać walki o życie, a sypialnia nie jest torem wyścigowym. Jeśli więc potraktujemy go uczciwie i przystąpimy doń z uczuciem, wypoczęci oraz zrelaksowani, na pewno będzie nam z tym lepiej, a i partnerka poczuje się z nami komfortowo.

Podłoże zdrowotne

Nie zawsze zmiana nastroju, czy wypoczynek poprawia nasze libido. Czasem problemy, które pojawiają się w łóżku mają głębsze podłoże. Może się okazać, że za nasze problemy odpowiada, np. cukrzyca. Innym razem u podłoża kłopotów mogą tkwić nieudane związki, czy też różnego rodzaju problemy natury psychicznej. Czasem problemem może się okazać przerost prostaty. Jak więc widzimy sytuacji, które mogą odpowiadać za nieudane współżycie może być naprawdę dużo.

Dieta ma wpływ na potencję

W niektórych przypadkach wystarczy zmiana diety, czy nawet tak drobna rzecz, jak lepszy jakościowo sen. W innych potrzebna będzie interwencja lekarza. Obecnie na rynku jest dostępna spora ilość różnego rodzaju środków, które w zdecydowany sposób mogą poprawić nasze życie seksualne. Są to farmaceutyki, ale w lżejszych przypadkach pomóc może zmiana diety na bogatą, np. w zioła, czy też wprowadzenie do jadłospisu małży, krewetek, ostrygo, ryb morskich albo owoców takich jak, np. awokado, czy orzechy. Warto najpierw szukać naturalnych alternatyw, a dopiero potem sięgać po leki.