Rośnie świadomość ludzi na temat tego, jakich produktów lepiej unikać, a po jakie sięgać. Coraz więcej wiemy na temat zdrowego odżywiania. Zewsząd słyszymy też, jak ważny jest ruch. A mimo to, otyłość określana jest współczesną chorobą cywilizacyjną. Jaki jest związek między otyłością a problemami z potencją?

1. Otyłość a życie seksualne

2. Palenie papierosów przy nadwadze – czy to dobry pomysł?

Zadbanie o swoje zdrowie jest pierwszym krokiem, jaki powinien wykonać mężczyzna, który boryka się z problemami w sypialni.

1. Otyłość a życie seksualne

Nadwaga i otyłość wiążą się z przykrymi konsekwencjami dla całego organizmu. Trudno więc przypuszczać, by nie wpływały również negatywnie na życie erotyczne mężczyzny. Obok cukrzycy, miażdżycy, problemów z kręgosłupem, chorób układu ruchu, chorób serca, należy wspomnieć również o problemach z potencją, które są jednym z przykrych następstw dodatkowych kilogramów.

Co więcej, otyłość bardzo mocno determinuje pożycie seksualne również w sferze psychiki. Mężczyzna, który źle czuje się w swoim ciele, może mieć problem ze stanięciem na wysokości zadania.

2. Palenie papierosów przy nadwadze – czy to dobry pomysł?

Wiele osób mylnie sądzi, że papierosy są świetnym sposobem na zrzucenie dodatkowych kilogramów. To wciąż bardzo popularna opinia, przecież papierosy mają zwalczać uczucie głodu, a bez nich opychamy się słodyczami.

Ale czy nie jest to droga donikąd? Palenie papierosów szkodzi zdrowiu i może być powodem zaburzeń erekcji.